Název

Soutěž mladých zdravotníků

Ve čtvrtek 23. května 2019 proběhlo v Městském parku v Chrudimi oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků. Cílem soutěže první pomoci bylo motivovat děti a prověřit jejich znalosti a dovednosti při poskytování první pomoci. Soutěže se mohly zúčastnit pětičlenné hlídky (velitel a 4 členové), vyslané základními školami, víceletými gymnázii, místními skupinami ČČK a dalšími dětskými organizacemi. Naši školu reprezentovala pětice děvčat z 9. třídy (jmenovitě Veberová, Polanská, Kudynová, Jehličková, Nekvindová).

Na soutěžních stanovištích měly za úkol:
• poskytnout první pomoc s použitím standardního zdravotnického materiálu
• poskytnout první pomoc s použitím improvizovaných prostředků (jako například pánské kapesníky, svetry, košile, opasky, ponožky či punčocháče)
• v rámci obvazové techniky vytvořit dalšímu členovi hlídky dva druhy obvazu, které si vylosují

Děvčata byla velmi šikovná a s každým stanovištěm se zlepšovala. Odměnou jim byl nezapomenutelný zážitek a diplom za účast.

Mgr. Daniela Kosařová

Období

• 9 fotek
  • 0 se líbí

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat